Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

İklim Değişikliği Bilim Kampları tamamlandı

Temmuz 15, 2013

 

Bakanlığımızın TÜBİTAK-TÜSSİDE ile birlikte yürüttüğü “İklim Değişikliğinin Etkileri ve İklim Değişikliğine Uyum Konularında Farkındalık Geliştirme” Projesi kapsamında öğrencilere iklim değişikliği alanında bilinç kazandırmak amacıyla Kocaeli-Gebze'de bilim kampı düzenlendi.

 

İlköğretim 7. Sınıf öğrencileri ve üniversite öğrencilerinin katıldığı “İklim Değişikliği Bilim Kampları”na bu hafta İzmir'den katılan öğrenciler eğitim aldı. Yaklaşık bir hafta süren kampın son gününde Bakan Müşavirimiz Sn.Raif YETİM ve Çevre Yönetimi Genel Müdürümüz Sn. Mehmet BAŞ ile TÜSSİDE Enstitü Müdürü Osman KULAK Eğitim Kampının sertifika törenine teşrif ederek öğrencilerle buluştu.

 

 

Burada Çocuklara yönelik yaptığı konuşmasında çevremizin de evimiz gibi değerli olduğunu vurgulayan BAŞ, “çevreyi de evimiz kadar temiz tutmak mecburiyetindeyiz” dedi. Çevre duyarlılığı konusunda küçüklerin büyüklerine örnek olması gerektiğini, hatta çocukların evde anne ve babalara örnek olması gerektiğinin altını çizdi. Geleceğin, çocukların ve gençlerin ellerine emanet edildiğini ve iyi bir gelecek hedefi için inançla yürümeye devam etmeleri gerektiğini ifade eden BAŞ; gerçekleştirilen uygulamalı proje için Bakanlık çalışanlarına ve TÜSSİDE’ye teşekkür etti. Konuşmasının ardından öğrencilere sertifikalarını veren BAŞ öğrencilerle yakından ilgilendi.

                                                                                                                                                                       16 Haziran 2013'te iklim değişikliği alanında farkındalık oluşturmak amacıyla başlayan bilim kampları, 27 Temmuz 2013 tarihinde tamamlandı ve  toplam 120 7. Sınıf öğrencisine ve 60 üniversite öğrencisine ulaşıldı.